Dato Stævner Resultat
2019
26. maj Tour de Trekanten (127km motionscykelløb) 3t41min37sek - Nr. 4
26. maj Tour de Trekanten (127km motionscykelløb) 3t41min37sek - Nr. 4
2018
7. april Fyr til Fyr (59km trailløb) 4t35min48sek - Nr. 1
12. maj Ironman 70.3 Mallorca (1900 svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t30min26sek - Nr. 32
26. maj Haderslev Triatlon 1/4 (950m svøm - 45km cykling - 10,5km løb) 2t4min3sek - Nr. 5
9. juni Gendarmstien (58km trailløb) 4t20min14sek - Nr. 1
4. august Thor Beach Triatlon - Ironman stafet (3,8km svøm - 186km cykling) 6t51min42sek - Nr. 3
22. august DHL stafet Aabenraa (5km løb) 17min42sek - Stafet
22. september Aarø Naturløb (15km trailløb) 1t17sek - Nr. 1
7. april Fyr til Fyr (59km trailløb) 4t35min48sek - Nr. 1
12. maj Ironman 70.3 Mallorca (1900 svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t30min26sek - Nr. 32
26. maj Haderslev Triatlon 1/4 (950m svøm - 45km cykling - 10,5km løb) 2t4min3sek - Nr. 5
9. juni Gendarmstien (58km trailløb) 4t20min14sek - Nr. 1
4. august Thor Beach Triatlon - Ironman stafet (3,8km svøm - 186km cykling) 6t51min42sek - Nr. 3
22. august DHL stafet Aabenraa (5km løb) 17min42sek - Stafet
22. september Aarø Naturløb (15km trailløb) 1t17sek - Nr. 1
2017
1. april North Coast Ultra (53km trailløb) 4t43min45sek - Nr. 2
28. maj Haderslev Triatlon 1/4 (950m svøm - 45km cykling - 10,5km løb) 2t4min1sek - Nr. 4
5. juni Hejlsnorløbet (21,1 km løb) 1t23min40sek - Nr. 1
10. juni Gendarmstien (58km trailløb) 4t19min20sek - Nr. 1
5. august Thor Beach Triatlon 1/2IM (1900m svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 5t5min28sek - Nr. 3
9. september Fanø Marathon (42,195 km løb) 2t44min55sek - Nr. 1
28. oktober Ikast Cross Duatlon (3km løb - 10km MTB - 3km løb - 10km MTB - 3km løb) 1t38min16sek - Nr. 1
5. november Nice-Cannes Maraton (42,195 km løb) 2t37min55sek - Nr. 15
1. april North Coast Ultra (53km trailløb) 4t43min45sek - Nr. 2
28. maj Haderslev Triatlon 1/4 (950m svøm - 45km cykling - 10,5km løb) 2t4min1sek - Nr. 4
5. juni Hejlsnorløbet (21,1 km løb) 1t23min40sek - Nr. 1
10. juni Gendarmstien (58km trailløb) 4t19min20sek - Nr. 1
5. august Thor Beach Triatlon 1/2IM (1900m svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 5t5min28sek - Nr. 3
9. september Fanø Marathon (42,195 km løb) 2t44min55sek - Nr. 1
28. oktober Ikast Cross Duatlon (3km løb - 10km MTB - 3km løb - 10km MTB - 3km løb) 1t38min16sek - Nr. 1
5. november Nice-Cannes Maraton (42,195 km løb) 2t37min55sek - Nr. 15
2016
16. januar Kong Vinter Adventure Race - Challenge Mix 8t35min - DNF
20. februar Xterra Grabouw (1500m svømning - 28km MTB - 12,5km trailløb) 3t7min30sek - Nr. 53
3. april Jels Duatlon (5km løb - 44km cykling - 5km løb) 1t54min15sek - Nr. 34
9. april Fyr til Fyr (59km trailløb) 4t27min16sek - Nr. 1
21.-22. maj Oure Adventure Race (32km MTB-O - 15km O-løb - 10km Havkajak - Bike'N'Run - Reb) 6t56min42sek - Nr. 2
5. juni Hejlsnorløbet (21,1km løb) 1t19min37sek - Nr. 1
18. juni Jels Triatlon (2km svøm - 88km cykling - 21,1km løb) 4t7min46sek - Nr. 1
26. juni Rødekro Triatlon (1,5km svøm / 40km cykling / 10km løb) 1t59min53sek - Nr. 1
15. juli Challenge For All - Roth (750m svøm - 20km cykling - 5km løb) 1t3min26sek - Nr. 4
6. august Thor Beach Triatlon - Extreme Ironman (3,8km svøm - 186km cykling - 42,195km strandløb) 10t16min2sek - Nr. 1
3. september Tønder Løbet (21,1km løb) 1t18min36sek - Nr. 1
10. september Fanø Marathon (42,195km løb) 2t55min12sek - Nr. 1
29. oktober Ikast Cross Duatlon (3km løb - 10km MTB - 3km løb - 10km MTB - 3km løb) 1t30min32sek - Nr. 1
16. januar Kong Vinter Adventure Race - Challenge Mix 8t35min - DNF
20. februar Xterra Grabouw (1500m svømning - 28km MTB - 12,5km trailløb) 3t7min30sek - Nr. 53
3. april Jels Duatlon (5km løb - 44km cykling - 5km løb) 1t54min15sek - Nr. 34
9. april Fyr til Fyr (59km trailløb) 4t27min16sek - Nr. 1
21.-22. maj Oure Adventure Race (32km MTB-O - 15km O-løb - 10km Havkajak - Bike'N'Run - Reb) 6t56min42sek - Nr. 2
5. juni Hejlsnorløbet (21,1km løb) 1t19min37sek - Nr. 1
18. juni Jels Triatlon (2km svøm - 88km cykling - 21,1km løb) 4t7min46sek - Nr. 1
26. juni Rødekro Triatlon (1,5km svøm / 40km cykling / 10km løb) 1t59min53sek - Nr. 1
15. juli Challenge For All - Roth (750m svøm - 20km cykling - 5km løb) 1t3min26sek - Nr. 4
6. august Thor Beach Triatlon - Extreme Ironman (3,8km svøm - 186km cykling - 42,195km strandløb) 10t16min2sek - Nr. 1
3. september Tønder Løbet (21,1km løb) 1t18min36sek - Nr. 1
10. september Fanø Marathon (42,195km løb) 2t55min12sek - Nr. 1
29. oktober Ikast Cross Duatlon (3km løb - 10km MTB - 3km løb - 10km MTB - 3km løb) 1t30min32sek - Nr. 1
2015
10. januar Kong Vinter Adventure race - Challenge Mix 8timer - Nr. 1
27. februar Challenge Dubai (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t33min33sek - Nr. 77
22. marts DM Cross Duatlon (3km løb - 10km MTB - 3km løb - 10km MTB - 3km løb) 1t59min - Nr. 9
5. april Jels Duatlon (5km løb - 44km cykling - 5km løb) 1t46min46sek - Nr. 6
14. maj Munkebjerg Trail Experience - 10km trail løb 46min2sek - Nr. 1
23. maj Oure Adventurerace (50km MTB-O & Tracks - 25km O-løb og trail - Kajak - Svøm - Reb) 8t7min - Nr. 2
31. maj Xterra Møns Klint (750m svømning - 30km MTB - 10km trial løb) 2t57min40sek - Nr. 5
13. juni Challenge Denmark (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t13min3sek - Nr. 10
28. juni Rødekro Triatlon (1,5km svøm / 40km cykling / 10km løb) 2t1min13sek - Nr. 1
12. juli Challenge Roth (3,8km svøm / 178km cykling / 42,195km løb) 8t38min59sek - Nr. 16
15. august Møns Klint Adventure Race - Challenge MIX 5t18min - Nr. 1
6. september Rødekro Swimrun - 4km svøm / 2km trail løb 1t16min8sek - Nr. 10
12. september Challenge Almere (1,9km svøm / 92km cykling / 21,1km løb) 4t19min20sek - Nr. 4
19. september Xterra Swimrun (4,8km svømning - 32km trailløb) Løb forkert = DSQ
25. oktober Challenge Sardinia (1,9km svøm / 84km cykling / 21,1km løb) 4t5min28sek - Nr. 6
13. december Juleløbet Skamlingen (21,1km trailløb) 1t22min20sek - Nr. 1
10. januar Kong Vinter Adventure race - Challenge Mix 8timer - Nr. 1
27. februar Challenge Dubai (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t33min33sek - Nr. 77
22. marts DM Cross Duatlon (3km løb - 10km MTB - 3km løb - 10km MTB - 3km løb) 1t59min - Nr. 9
5. april Jels Duatlon (5km løb - 44km cykling - 5km løb) 1t46min46sek - Nr. 6
14. maj Munkebjerg Trail Experience - 10km trail løb 46min2sek - Nr. 1
23. maj Oure Adventurerace (50km MTB-O & Tracks - 25km O-løb og trail - Kajak - Svøm - Reb) 8t7min - Nr. 2
31. maj Xterra Møns Klint (750m svømning - 30km MTB - 10km trial løb) 2t57min40sek - Nr. 5
13. juni Challenge Denmark (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t13min3sek - Nr. 10
28. juni Rødekro Triatlon (1,5km svøm / 40km cykling / 10km løb) 2t1min13sek - Nr. 1
12. juli Challenge Roth (3,8km svøm / 178km cykling / 42,195km løb) 8t38min59sek - Nr. 16
15. august Møns Klint Adventure Race - Challenge MIX 5t18min - Nr. 1
6. september Rødekro Swimrun - 4km svøm / 2km trail løb 1t16min8sek - Nr. 10
12. september Challenge Almere (1,9km svøm / 92km cykling / 21,1km løb) 4t19min20sek - Nr. 4
19. september Xterra Swimrun (4,8km svømning - 32km trailløb) Løb forkert = DSQ
25. oktober Challenge Sardinia (1,9km svøm / 84km cykling / 21,1km løb) 4t5min28sek - Nr. 6
13. december Juleløbet Skamlingen (21,1km trailløb) 1t22min20sek - Nr. 1
2014
27. februar Vasa løbet (90km langrend) 6t51min57sek
26. april Challenge Fuerteventura (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t20min49sek - Nr. 19
18. maj IM 70.3 Barcelona (1,9km svøm / 90,1km cykling / 21,1km løb) 4t22min15sek - Nr. 15
15. juni Indeland triatlon (1,9km svøm / 88km cykling / 20km løb) DNS
6. juli Aalborg DM 1/2IM (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t7min21sek - Nr. 10
31. juli Alpe D'Huez Triatlon (2,2km svøm / 115km cykling / 22km løb) 6t31min49sek - Nr. 16
31. august Vichy 1/2IM (1,9km svøm / 91,5km cykling / 21,1km løb) 4t1min22sek - Nr. 1
27. september Ironman Mallorca (3,8km svøm / 180,5km cykling / 42,195km løb) 9t1min25sek - Nr. 15
27. februar Vasa løbet (90km langrend) 6t51min57sek
26. april Challenge Fuerteventura (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t20min49sek - Nr. 19
18. maj IM 70.3 Barcelona (1,9km svøm / 90,1km cykling / 21,1km løb) 4t22min15sek - Nr. 15
15. juni Indeland triatlon (1,9km svøm / 88km cykling / 20km løb) DNS
6. juli Aalborg DM 1/2IM (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t7min21sek - Nr. 10
31. juli Alpe D'Huez Triatlon (2,2km svøm / 115km cykling / 22km løb) 6t31min49sek - Nr. 16
31. august Vichy 1/2IM (1,9km svøm / 91,5km cykling / 21,1km løb) 4t1min22sek - Nr. 1
27. september Ironman Mallorca (3,8km svøm / 180,5km cykling / 42,195km løb) 9t1min25sek - Nr. 15
2013
2. marts Abu Dhabi Triatlon (3km svøm / 200km cykling / 20km løb) 7t26min23sek - Nr. 2 (AG)
19. maj ETU EM Challenge Barcelona (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t38min17sek - Nr. 2 (AG)
1. juni ITU VM Lang, Belfort - Ændret til DU pga. koldt vejr (10km løb / 90km cykling / 20km løb) 4t49min32sek - Nr. 9 (AG)
22. juni KMD 4-18-4 Aarhus (400m svømning stafet) 7min11sek - Nr. 3
7. juli Ironman 70.3 Haugesund (1,9km svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t5min7sek - Nr. 2 (AG)
11. august Ironman 70.3 Wiesbaden EM (1,9km svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t22min23sek - Nr. 2 (EM AG)
7. september Go Epic Kronborg (1,9km svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t1min5sek - Nr. 2
12. oktober Hawaii Ironman World Championships (3,8km svøm, 180km cykling, 42,195km løb) 8t55min13sek - Nr. 39 (VM)
19. maj ETU EM Challenge Barcelona (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t38min17sek - Nr. 2 (AG)
1. juni ITU VM Lang, Belfort - Ændret til DU pga. koldt vejr (10km løb / 90km cykling / 20km løb) 4t49min32sek - Nr. 9 (AG)
22. juni KMD 4-18-4 Aarhus (400m svømning stafet) 7min11sek - Nr. 3
7. juli Ironman 70.3 Haugesund (1,9km svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t5min7sek - Nr. 2 (AG)
11. august Ironman 70.3 Wiesbaden EM (1,9km svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t22min23sek - Nr. 2 (EM AG)
7. september Go Epic Kronborg (1,9km svøm - 90km cykling - 21,1km løb) 4t1min5sek - Nr. 2
12. oktober Hawaii Ironman World Championships (3,8km svøm, 180km cykling, 42,195km løb) 8t55min13sek - Nr. 39 (VM)
2012
10. juni Challenge Kraichgau (1,9km svøm / 90km cykling / 21,1km løb) 4t15min39sek - Nr. 26 EM
8. juli Aalborg 1/2IM (1,9km svøm / 90km cykling / 21km løb) DNF
29. juli ITU World Championships Long Distance, Vitoria-Gasteiz (4/120/30) 6t7min14sek - Nr. 2 (VM AG)
12. august Challenge Copenhagen (180km cykling stafet) 4t33min33sek
13. oktober Hawaii Ironman World Championships (3,8km svøm, 180km cykling, 42,195km løb) 9t48min04sek - Nr. 248 (VM)
8. juli Aalborg 1/2IM (1,9km svøm / 90km cykling / 21km løb) DNF
29. juli ITU World Championships Long Distance, Vitoria-Gasteiz (4/120/30) 6t7min14sek - Nr. 2 (VM AG)
12. august Challenge Copenhagen (180km cykling stafet) 4t33min33sek
13. oktober Hawaii Ironman World Championships (3,8km svøm, 180km cykling, 42,195km løb) 9t48min04sek - Nr. 248 (VM)
2011
10. April Islev Duathlon (5km løb / 24km cykling / 5km løb) 1t13min45sek - Nr. 5
17. April Køge Duathlon (4km løb / 23,4km cykling / 4km løb) 1t3min33sek - Nr. 7
1. Maj Blovstrød Duathlon (7,5km løb / 36km cykling / 5km løb) 1t49min11sek - Nr. 5
4. Juni Tri på tyren (750m svøm / 23,4km cykling / 5km løb) 1t6min44sek (Glemte chip)
26. Juni Øresund Challenge (1,9m svøm / 90km cykling / 21km løb) 4t08min06sek - Nr. 3
14. August Challenge Copenhagen (3,8km svøm / 180km cykling / 42,195km løb) 8t41min09sek - Nr. 1 (DM AG)
4. December Asia-Pacific Championship Ironman 70.3 Phuket 4t17min57sek - Nr. 1 (AG)
17. April Køge Duathlon (4km løb / 23,4km cykling / 4km løb) 1t3min33sek - Nr. 7
1. Maj Blovstrød Duathlon (7,5km løb / 36km cykling / 5km løb) 1t49min11sek - Nr. 5
4. Juni Tri på tyren (750m svøm / 23,4km cykling / 5km løb) 1t6min44sek (Glemte chip)
26. Juni Øresund Challenge (1,9m svøm / 90km cykling / 21km løb) 4t08min06sek - Nr. 3
14. August Challenge Copenhagen (3,8km svøm / 180km cykling / 42,195km løb) 8t41min09sek - Nr. 1 (DM AG)
4. December Asia-Pacific Championship Ironman 70.3 Phuket 4t17min57sek - Nr. 1 (AG)
2010
6. Juni: Tri på tyren motion (750m svøm / 23,4km cykling / 5km løb) 1t10min16sek - Nr. 3
4. Juli: Næstved Kanal Tri (1,5km svøm / 40km cykling / 10km løb) 2t13min21sek - Nr. 12
15. August: Challenge Copenhagen (3,8km svøm / 180km cykling / 42,195km løb) 9t49min23sek - Nr. 26 (AG)
4. Juli: Næstved Kanal Tri (1,5km svøm / 40km cykling / 10km løb) 2t13min21sek - Nr. 12
15. August: Challenge Copenhagen (3,8km svøm / 180km cykling / 42,195km løb) 9t49min23sek - Nr. 26 (AG)
2009
20. Juni: 1/2 Nexelman (1,9km svøm / 90km cykling / 21km løb) 4t36min - Nr. 12
1. August: Kalmar Triathlon (3,8km svøm / 180km cykling / 42,195km løb) 10t49min - Nr. 118
1. August: Kalmar Triathlon (3,8km svøm / 180km cykling / 42,195km løb) 10t49min - Nr. 118
2008
18. Maj Copenhagen Marathon (42,195km løb) 3t31min7sek - Nr. 1451
21. Juni: 1/4 Nexelman (400m svøm / 30km cykling / 7km løb) 1t35min - Nr.4
24. August: Hillerød Triathlon (1km svøm / 76km cykling / 20km løb) 3t44min - Nr. 8
6. September: Egedal Triathlon (400m svøm / 20km cykling / 4km løb) 54min54sek - Nr. 3
21. september Friløbet (10km løb) 35min57sek
21. Juni: 1/4 Nexelman (400m svøm / 30km cykling / 7km løb) 1t35min - Nr.4
24. August: Hillerød Triathlon (1km svøm / 76km cykling / 20km løb) 3t44min - Nr. 8
6. September: Egedal Triathlon (400m svøm / 20km cykling / 4km løb) 54min54sek - Nr. 3
21. september Friløbet (10km løb) 35min57sek
2007
H.C. Andersen Marathon (42,195 km løb) 3t58min - Nr. 848
2006
Friløbet (10km løb) 39min29sek - Nr. 49